DOAJ

 

Dergimiz 21. sayısından itibaren Directory of Open Access Journals (DOAJ) tarafından taranmaya başlanacaktır. Böylece dergimizin tanınırlığı, yayınlanan makalelerin okuma sayısı ve atıf sayılarında artışlar olacaktır. 

Bu başarıyı büyük ve karşılıksız çalışan bir ekip olarak elde ettik. Yazarlarımıza, hakemlerimize, editörlerimize ve DOAJ çalışanlarına teşekkür ederiz.


 DergiPark tarafından hakemlik belgesi şu an için verilmemekte olup, bu konu için çalışmalarımız devam etmektedir. Hakemleriniz, dergiye giriş yapıp, sol taraftaki menüden Formları Dışa Aktar seçeneği ile form çıktılarını alabilirler.

Bilginize sunarız
DergiPark Teknik Destek Ekibi

Akademik teşvikten faydalanmak için dergipark ekibininin iletmiş olduğu yanıta göre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Prof. Dr. Kenan ÇELİK

Dergimizin yazım kurallarında günün şartlarına göre bazı güncellemeler yapılmıştır. 01 Haziran 2017 tarihinden itibaren gönderilecek yeni makalelerde bu yazım kuralları kullanılmalıdır. Özellikle Geniş İngilizce Özeti önemsiyoruz. Yazım Kuralları  ve Örnek Makale yazım metni için tıklayınız. 


Dergimizin 18.sayısının elektronik baskısı eski sistemimiz olan UDS üzerinden çıkmıştır. Basılı sayının çalışmaları da devam etmektedir. 

Dergimiz aynı zamanda basılı olarak çıktığından DOI numarası olmadan da makaleler kullanılabilir. Basılı sayı makale pdf dosyalarının bire bir aynısı olacaktır. 

Dergimizin bu sayısının çıkarılmasında öncelikle değerli makaleleri hazırlayan yazarlarımız sonsuz teşekkür ederiz. 

Ayrıca, yayın kurulumuza, danışma kurulumuza, editörlerimize, hakemlerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz. 

ULAKBIM yetkililerinin katkılarına ve samimi davranışlarını teşekkür ederiz. 

Sayımızla ilgili görüş, öneri ve eleştirilerinizi bekleriz. Özellikle yazarların makalelerini tekrar gözden geçirmelerini, eğer bir yanlışlık veya düzeltme isteği varsa dergimizle bağlantıya geçmelerini bekliyoruz. Basılı sayı çıkmadan önce gerekli düzenleme yapma imkanımız vardır. 

Bilim dünyasına hayırlı olsun. 

Makalelerinizi gönderirken word dosyanızı kör hakemlik kurallarına göre düzenlemeniz gerekmektedir.  Makalenin olduğu word dosyasından adınızı soyadınızı ve diğer dipnot bilgilerinizi siliniz. Değerlendirme sürecinden sonra, makaleniz kabul edildiğinde, adınızı soyadınızı yazmanız  ayrıca istenecektir. 

Açık Erişim Politikası

Dergi tam metinlerin okuyucular tarafından okunmasına, indirilmesine, kopyalanmasına, dağıtılmasına, yazdırılmasına ve okuyucuların bunları herhangi bir yasal amaçla kullanmalarına izin verir.

Creative Commons Lisansı

Uluslararası İktisadi ve İdari İncelemeler Dergisi Creative Commons Alıntı-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.