Yayın çalışmaları devam eden 19. Sayımızın son aşamasına gelinmiştir. Bu sayıdaki makalelerin geçici versiyonuna arşiv bölümünden veya http://dergipark.gov.tr/ulikidince/issue/29069 linkinden ulaşılabilir. Eğer makalenizin mizanpajında veya herhangi bir yerinde hatalar varsa lütfen bize dergimizin email adresi olan uiiidergisi@gmail.com adresinden mail yazınız. Uygun görülen düzeltmeler anında yapılacaktır. 01 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla da bu sayımız kesinleşecek, artık başkaca değişiklikler yapılamayacaktır. 

19.sayımızın bu geçici versiyonuna mizanpajları tamamlanan yeni makaleler eklenecektir. Buna bağlı olarak mevcut makalelerin sayfa numaraları veya diğer üst bilgilerinde değişiklikler olabilecektir. O yüzden bu aşamada makalenizin çıktısını almamanızı önermekteyiz. 

Dergimize editörlerin ve hakemlerin olurunu alan özgün makalelerinizle yaptığınız katkılardan dolayı çok teşekkür ederiz. Dergimizin gelecek sayılarında da yazar, hakem, editör vb. çeşitli rollerde katkılarda bulunmanızı umarız. 

Çalışmalarınızda ve kariyerlerinizde başarılar dilerim. 

Dergimizin yazım kurallarında günün şartlarına göre bazı güncellemeler yapılmıştır. 01 Haziran 2017 tarihinden itibaren gönderilecek yeni makalelerde bu yazım kuralları kullanılmalıdır. Özellikle Geniş İngilizce Özeti önemsiyoruz. Yazım Kuralları  ve Örnek Makale yazım metni için tıklayınız. 


22.PAZARLAMA KONGRESİ-PROF.DR.AHMET HAMDİ İSLAMOĞLU  ÖZEL SAYISI YAYINLANACAKTIR

Pazarlama Topluluğunun en önemli buluşma ve paylaşma ortamlarından biri olan Pazarlama Kongrelerinin 22.sini, 28-30 Eylül 2017 tarihlerinde, Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Kongrede bildiri sunan katılımcılara, bildirilerini makale olarak ULUSLARARASI İKTİSADİ VE İDARİ İNCELEMELER DERGİSİ PROF.DR.AHMET HAMDİ İSLAMOĞLU ÖZEL SAYISINDA yayınlanma imkanı sunulmaktadır.

Kongre Düzenleme kurulu ile yapılan işbirliği anlaşmaya göre katılımcılar, eğer isterlerse, bildirilerini tam metin olarak gönderdikleri takdirde, bildirileri makale olarak özel sayıda yayınlanmak üzere hakem değerlendirme sürecine alınacaktır.

Özel sayı için süreç kongrenin hemen ardından başlayacak ve elektronik olarak basılacaktır. Makale için özel sayı başvurusunda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

**Yazım kurallarına uymayan bildiriler kesinlikle değerlendirme sürecine alınmayacaktır.

DUYURU: 18.ULUSLARARASI EKONOMETRİ, YÖNEYLEM ARAŞTIRMASI VE İSTATİSTİK SEMPOZYUMU ÖZEL SAYISI YAYINLANACAKTIR

Dergiye yapılacak özel sayı için başvurularda makale isimlerinin önüne EYİ 18 yazılması gerekmektedir. 

15 Ekim-15 Kasım tarihleri dışında yapılan başvurular ve yazım kurallarına uymayan bildiriler değerlendirme sürecine alınmayacaktır.


18. Uluslararası Ekonometri, İstatistik ve Yöneylem Araştırması Sempozyumun'da bildiri sunan katılımcılara, bildirilerini makale olarak ULUSLARARASI İKTİSADİ VE İDARİ İNCELEMELER DERGİSİ ÖZEL SAYISINDA yayınlanma imkanı sunulmaktadır.

Uluslararası İktisadi ve İdari İncelemeler Dergisi ile yapılan işbirliği anlaşması sonucunda katılımcılar, eğer isterlerse, bildirilerini tam metin olarak gönderdikleri takdirde, bildirileri makale olarak özel sayıda yayınlanmak üzere hakem değerlendirme sürecine alınacaktır.


16. Ulusal İşletmecilik Kongresi, 4-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ev sahipliğinde Kuşadası Sealights Otel’de düzenlenecektir.

Düzenleme komitesiyle varılan mutabakata göre 16.Ulusal İşletmecilik Kongresi -UIK2017 Özel Sayısı yayınlanacaktır. Bu özel sayı sadece elektronik olarak yayıplanacaktır. Ayrıntılı bilgiler Kongre sekreteryasından ve kongre web sayfasından alınabilir.  

Dergimizin 18.sayısının elektronik baskısı eski sistemimiz olan UDS üzerinden çıkmıştır. Basılı sayının çalışmaları da devam etmektedir. 

Dergimiz aynı zamanda basılı olarak çıktığından DOI numarası olmadan da makaleler kullanılabilir. Basılı sayı makale pdf dosyalarının bire bir aynısı olacaktır. 

Dergimizin bu sayısının çıkarılmasında öncelikle değerli makaleleri hazırlayan yazarlarımız sonsuz teşekkür ederiz. 

Ayrıca, yayın kurulumuza, danışma kurulumuza, editörlerimize, hakemlerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz. 

ULAKBIM yetkililerinin katkılarına ve samimi davranışlarını teşekkür ederiz. 

Sayımızla ilgili görüş, öneri ve eleştirilerinizi bekleriz. Özellikle yazarların makalelerini tekrar gözden geçirmelerini, eğer bir yanlışlık veya düzeltme isteği varsa dergimizle bağlantıya geçmelerini bekliyoruz. Basılı sayı çıkmadan önce gerekli düzenleme yapma imkanımız vardır. 

Bilim dünyasına hayırlı olsun. 

Makalelerinizi gönderirken word dosyanızı kör hakemlik kurallarına göre düzenlemeniz gerekmektedir.  Makalenin olduğu word dosyasından adınızı soyadınızı ve diğer dipnot bilgilerinizi siliniz. Değerlendirme sürecinden sonra, makaleniz kabul edildiğinde, adınızı soyadınızı yazmanız  ayrıca istenecektir. Kör hakemlikle ilgili ayrıntılı bilgiler aşağıda verilmiştir. 

Yazar bağımsız hakem değerlendirmesinin sağlanması

Başvuruların yazar bağımsız değerlendirilmesi, yazar ve hakem kimliklerinin birbirlerine bildirilmemesi için gayret gösterilmektedir. Bu amaçla sisteme dosya gönderen yazar, editör, hakem gibi kişilerin metin ve dosyalar ile ilgili aşağıdaki noktalara dikkat etmeleri gerekir.

  1. Yazarlar metinde adları ve kurumları geçen yerleri silmelidirler. Sayfa altı notları vb yan metinler dahil olmak üzere.
  2. Mikrosoft belgeleri saklanır iken dosya bilgileri içine kişisel bilgiler de yazılır. Bu nedenle ya bu kişisel bilgiler belge özelliklerinden bulunup silinmeli, ya da aşağıdaki sıra ile belge kişisel bilgi içermeyecek biçimde yeniden kaydedilmelidir. ( File > Save As > Tools (or Options with a Mac) > Security > Remove personal information from file properties on save > Save) (Dosya > Farklı Kaydet > Araçlar > Güvenlik > Kişisel bilgileri silerek kaydet > Kaydet)
  3. PDF dosyalarda da Adoba Acrobat ana menusunden belge özellikleri seçilerek, yazar adı silinmelidir.

Dergipark sistemi güncellenmektedir. Yeni sisteme aktarılma çalışmaları ulakbim tarafından sürdürülmektedir. Bu süreç içinde bazı aksaklıklar olabilir. 

Eski gönderilmiş makalelerin süreçi eski sistemde tamamlanacaktır. 

Ancak yeni makale gönderilmesi bu sistemden yani www.dergipark.gov.tr üzerinden yapılacaktır.


Open Access Policy

The journal allows readers to read, download, copy, distribute, print, search, or link to the full texts of its articles and allow readers to use them for any lawful purposes.


Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

Creative Commons Lisansı
Uluslararası İktisadi ve İdari İncelemeler Dergisi Creative Commons Alıntı-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

REHBER

Ön değerlendirme Rehberi

Yazarlar için Rehber

Hakemler için Rehber

Editörler için Rehber

Hakkımızda

Hakkımızda tanıtıcı bilgiler bu bölüme yazılacaktır.