Değerli Yazarlar

Bazı hakemlerin değerlendirmelerini geç göndermeleri ve bazı yazarların düzeltmeleri geç yapmaları nedeniyle 2017 yılı itibarı ile özel sayının çıkartılamayacağı anlaşılmıştır. Ancak en kısa zamanda 2018 yılı sayısı olarak çıkartılacaktır. 

Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

 DergiPark tarafından hakemlik belgesi şu an için verilmemekte olup, bu konu için çalışmalarımız devam etmektedir. Hakemleriniz, dergiye giriş yapıp, sol taraftaki menüden Formları Dışa Aktar seçeneği ile form çıktılarını alabilirler.

Bilginize sunarız
DergiPark Teknik Destek Ekibi

Akademik teşvikten faydalanmak için dergipark ekibininin iletmiş olduğu yanıta göre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Prof. Dr. Kenan ÇELİK

ÖNEMLİ:  Prof. Dr. Harun TERZİ* özel sayısı dergimizde 19 Eylül 2018 tarihinde hem basılı hem de elektronik ortamda yayımlanacaktır. Başvuru şartları aşağıda yer almaktadır:

 

1-) Başvurular 2 Kasım 2017- 19 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

2-) Gönderiler, yazım kurallarına uygun olarak eksiksiz bir şekilde düzenlenmek zorundadır.

3-) Bu özel sayıda sadece uygulamalı ekonometri alanındaki çalışmalar değerlendirmeye alınacaktır.

4-) Bir yazar en fazla bir makale ile özel sayıya başvurabilir.

5-) Makaleler sistem üzerinden yüklenirken başlığın önüne hterzi* yazılması gerekmektedir.

 

Özel sayı ile ilgili soru, görüş ve kıymetli önerileriniz için dergi yönetimi ile iletişime geçebilirsiniz.

UİİİD/ IJEAS

Dergimizin yazım kurallarında günün şartlarına göre bazı güncellemeler yapılmıştır. 01 Haziran 2017 tarihinden itibaren gönderilecek yeni makalelerde bu yazım kuralları kullanılmalıdır. Özellikle Geniş İngilizce Özeti önemsiyoruz. Yazım Kuralları  ve Örnek Makale yazım metni için tıklayınız. 


Dergimizin 18.sayısının elektronik baskısı eski sistemimiz olan UDS üzerinden çıkmıştır. Basılı sayının çalışmaları da devam etmektedir. 

Dergimiz aynı zamanda basılı olarak çıktığından DOI numarası olmadan da makaleler kullanılabilir. Basılı sayı makale pdf dosyalarının bire bir aynısı olacaktır. 

Dergimizin bu sayısının çıkarılmasında öncelikle değerli makaleleri hazırlayan yazarlarımız sonsuz teşekkür ederiz. 

Ayrıca, yayın kurulumuza, danışma kurulumuza, editörlerimize, hakemlerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz. 

ULAKBIM yetkililerinin katkılarına ve samimi davranışlarını teşekkür ederiz. 

Sayımızla ilgili görüş, öneri ve eleştirilerinizi bekleriz. Özellikle yazarların makalelerini tekrar gözden geçirmelerini, eğer bir yanlışlık veya düzeltme isteği varsa dergimizle bağlantıya geçmelerini bekliyoruz. Basılı sayı çıkmadan önce gerekli düzenleme yapma imkanımız vardır. 

Bilim dünyasına hayırlı olsun. 

Makalelerinizi gönderirken word dosyanızı kör hakemlik kurallarına göre düzenlemeniz gerekmektedir.  Makalenin olduğu word dosyasından adınızı soyadınızı ve diğer dipnot bilgilerinizi siliniz. Değerlendirme sürecinden sonra, makaleniz kabul edildiğinde, adınızı soyadınızı yazmanız  ayrıca istenecektir. 

Açık Erişim Politikası

Creative Commons Lisansı

Uluslararası İktisadi ve İdari İncelemeler Dergisi Creative Commons Alıntı-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.